Newsletter (7.x-1.0-beta10) - en to ja translation catalogue (69 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: E-mail
ja: メール

en: Operations
ja: 操作

en: Subscribers
ja: 配信登録者

en: Subject
ja: 件名

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Subscribe
ja: 配信登録

en: Unsubscribe
ja: 登録解除

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Daily
ja: 毎日

en: Weekly
ja: 毎週

en: Monthly
ja: 毎月

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: Format
ja: フォーマット

en: Statistics
ja: 統計

en: Mail
ja: メール

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Options
ja: オプション

en: Created
ja: 作成

en: Welcome
ja: 歓迎

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Custom
ja: カスタム

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: Send
ja: 送信

en: General
ja: 全般

en: Other
ja: その他

en: Basic
ja: 基本

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Clicks
ja: クリック

en: Plain Text
ja: プレーンテキスト

en: Template
ja: テンプレート

en: Operation
ja: 操作

en: Created date
ja: 作成日時

en: Gender
ja: 性別

en: Male
ja: 男性

en: Female
ja: 女性

en: Confirmation
ja: 確認

en: Manual
ja: 手動

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Lists
ja: リスト

en: Confirmation URL
ja: 確認用URL

en: Templates
ja: テンプレート

en: Newsletter
ja: ニュースレター

en: Newsletters
ja: ニュースレター

en: Subscribed to
ja: 購読中

en: Newsletter subscriptions
ja: ニュースレター　配信登録

en: Confirm subscription
ja: 配信登録を確認

en: Emails
ja: メールアドレス

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Uid
ja: ユーザーID

en: Exposed
ja: 外部設置

en: Opens
ja: 開始中

en: Hash
ja: ハッシュ

en: Administer newsletters
ja: ニュースレターの管理
