Newsletter (7.x-1.0-beta10) - en to pt translation catalogue (66 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: E-mail
pt: Email

en: Operations
pt: Operações

en: Subscribers
pt: Subscritores

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Subscribe
pt: Subscrever

en: Unsubscribe
pt: Cancelar subscrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Daily
pt: Diariamente

en: Weekly
pt: Semanalmente

en: Monthly
pt: Por mês

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: General settings
pt: Definições gerais

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Guardar

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: Format
pt: Formato

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Mail
pt: Correio

en: User
pt: Utilizador

en: Options
pt: Opções

en: Created
pt: Criado

en: Welcome
pt: Bem-vindo

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Custom
pt: Personalizado

en: Plain text
pt: Texto simples

en: Send
pt: Enviar

en: General
pt: Geral

en: Other
pt: Outro

en: Basic
pt: Básico

en: First name
pt: Primeiro nome

en: Last name
pt: Apelido

en: Clicks
pt: Cliques

en: Operation
pt: Operação

en: Created date
pt: Data de criação

en: show
pt: mostrar

en: Gender
pt: Sexo

en: Male
pt: Masculino

en: Female
pt: Feminino

en: Confirmation
pt: Confirmação

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Lists
pt: Listas

en: Confirmation URL
pt: URL de confirmação

en: Templates
pt: Modelos

en: List name
pt: Nome da lista

en: Subscribed to
pt: Subscrito em

en: Newsletter subscriptions
pt: Subscrições de newsletters

en: Confirm subscription
pt: Confirmar subscrição

en: Emails
pt: E-mails

en: No lists available.
pt: Nenhuma lista disponível.

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Update subscription
pt: Atualizar assinatura

en: hide
pt: esconder

en: Additional info
pt: Informação adicional

en: Exposed
pt: Exposto

en: Send a test Email
pt: Enviar um email de teste
