Newsletter (7.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (67 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: E-mail
fr: Courriel

en: Operations
fr: Actions

en: Subscribers
fr: Abonnés

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Subscribe
fr: S'abonner

en: Unsubscribe
fr: Se désabonner

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Daily
fr: Quotidien

en: Weekly
fr: Hebdomadaire

en: Monthly
fr: Mensuellement

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Mail
fr: Courriel

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Welcome
fr: Bienvenue

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Send
fr: Envoyer

en: General
fr: Général

en: Other
fr: Autre

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: Plain Text
fr: Texte brut

en: Template
fr: Gabarit

en: Operation
fr: Opération

en: First Name
fr: Prénom

en: Last Name
fr: Nom de famille

en: show
fr: afficher

en: Gender
fr: Sexe

en: Male
fr: Homme

en: Female
fr: Femme

en: Manual
fr: Manuel

en: send
fr: envoyer

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Lists
fr: Listes

en: Confirmation URL
fr: URL de confirmation

en: Templates
fr: Modèles

en: List name
fr: Afficher nom

en: Newsletters
fr: Lettres d’information

en: Subscribed to
fr: Abonné à

en: newsletter
fr: lettre d'information

en: Subscriber
fr: Abonné

en: Emails
fr: Courriels

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: hide
fr: masquer

en: CTR
fr: Taux de clic

en: Confirmed
fr: Confirmé

en: Newsletter Subscriptions
fr: Abonnements à la lettre d'information

en: Exposed
fr: Exposé

en: Unsubscribe URL
fr: URL de désabonnement

en: Administer newsletters
fr: Administrer les lettres d'information
