Newsletter (7.x-1.0-beta9) - en to hi translation catalogue (50 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Subscribers
hi: अभिदाताओं

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Unsubscribe
hi: सदस्यता रद्द करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Monthly
hi: मासिक

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: Format
hi: प्रारूप

en: ID
hi: आईडी

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Mail
hi: मेल

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: Options
hi: विकल्प

en: Created
hi: निर्मित

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Send
hi: भेजें

en: General
hi: सामान्य

en: Other
hi: अन्य

en: Basic
hi: सामान्य

en: Template
hi: फर्मा

en: IP
hi: अंतरजाल संलेख

en: Operation
hi: काम

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Manual
hi: मैनुअल

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Lists
hi: सूचियों

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Hash
hi: हैश
