Nice ImageField Widget (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Edit
it: Modifica

en: Fields
it: Campi

en: Not installed
it: Non installato

en: Installed
it: Installato

en: Preview image style
it: Anteprima stile immagine

en: The preview image will be shown while editing the content.
it: L'immagine di anteprima verrà visualizzata durante la modifica del contenuto.
