Nice Menus (7.x-2.5) - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: navigation
sv: navigering

en: slow
sv: långsam

en: fast
sv: snabb

en: Menu name
sv: Menynamn

en: right: menu items are listed on top of each other and expand to the right
sv: höger: menyval visat över varandra och expanderas åt höger

en: left: menu items are listed on top of each other and expand to the left
sv: vänster: menyval visas över varandra och expanderas åt vänster

en: down: menu items are listed side by side and expand down
sv: nedåt: menyval visas sida vid sida och expanderas nedåt

en: CSS/jQuery drop-down, drop-right and drop-left menus to be placed in blocks
sv: CSS/jQuery rullgardinsmeny, menyer fallande åt höger och vänster att placeras i block

en: Make drop down/flyout CSS menus for site and admin menus.
sv: Gör flytande rullgardinsmenyer genom CSS för webbplatsens och administratörers navigering.

en: <p>This is a simple module that enables the site to have drop down/flyout CSS menus for site and admin navigation.</p><p>Remember to activate and configure the menu blocks in !link</p>
sv: <p>Detta är en enkel modul för att låta webbplatsen ha flytande rullgardinsmenyer genom CSS för webbplatsens och administratörers navigering.</p><p>Glöm inte att aktivera och konfigurera menyblocken i !link</p>

en: The total number of independent Nice menus blocks you want. Enter a number between 0 and 99. If you set this to 0, you will have no blocks created but you can still use the Nice menus theme functions directly in your theme.
sv: Det totala antalet oberoende stiliga menyblock du vill ha. Ange en siffra mellan 0 till 99. Om du anger 0 kommer du inte att ha några block skapade men du kan fortfarande använda funktionen snyggare menyer direkt i ditt tema.

en: You must enter a number from 0 to 99.
sv: Du måste ange en siffra från 0 till 99.

en: Menu parent
sv: Överliggande meny

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
sv: Att göra: Lägga till en beskrivande text här som skall visas i användargränssnittet.
