Nice messages (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Global settings
uk: Глобальні налаштування

en: Animation speed
uk: Швидкість анімації

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка '*' означає будь-який символ. Приклади шляхів: %blog для сторінки блоґу і %blog-wildcard для кожного з персональних блоґів. %front — головна сторінка.

en: Administer nicemessages
uk: Керування Гарними Повідомленнями

en: Where on the screen messages should be displayed?
uk: Де на екрані будуть показуватися повідомлення?

en: top left corner
uk: верхній лівий кут

en: top right corner
uk: верхній правий кут

en: bottom left corner
uk: нижній лівий кут

en: bottom right corner
uk: нижній правий кут

en: center of the screen
uk: центр екрану

en: @type messages
uk: Повідомлення @type

en: How long should the message be visible?
uk: Як довго повідомлення мають показуватися?

en: Enter 0 for sticky messages
uk: Введіть 0 щоб повідомлення були прикріпленими

en: Nice messages
uk: Гарні повідомлення

en: Nice messages configuration
uk: Налаштування Гарних повідомлень

en: Display messages in popups.
uk: Показ повідомлень у випливаючому вікні.
