Nice messages (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: On
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: User
pt: Usuário

en: Off
pt: Desligado

en: Global settings
pt: Configurações globais

en: center
pt: centro

en: Animation speed
pt: Velocidade da animação

en: All pages except those listed
pt: Todas as páginas, exceto as listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas
