Nimble CRM (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Value
id: Nilai

en: Client ID
id: ID Klien

en: Phone
id: Telepon

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang
