Nitobe (7.x-1.1) - en to sv translation catalogue (35 entries)

en: Content
sv: Innehåll

en: Comments
sv: Kommentarer

en: not verified
sv: ej verifierad

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Anonymous
sv: Gäst

en: View user profile.
sv: Visa användarprofil.

en: @user's picture
sv: Bild för @user

en: Posted by !author
sv: Skrivet av !author

en: Tags:
sv: Etiketter:

en: Read comments or comment on @title
sv: Läs nya kommentarer för @title

en: Read comments for @title
sv: Läs kommentarer för @title

en: Comment on @title
sv: Kommentera på @title

en: Add a Comment
sv: Lägg till kommentar

en: Continue reading...
sv: Läs mer...

en: Continue reading !title.
sv: Forsätt läsa !title

en: @date at @time
sv: @date @time

en: 1 Comment | @count Comments
sv[0]: 1 kommentar
sv[1]: @count kommentarer

en: Header image
sv: Huvudbild

en: Show single item breadcrumb trail
sv: Visa länkstig för enstaka saker

en: By default the breadcrumb trail will be hidden if it contains just the link to the top level page. Check this box to override that behavior.
sv: Länkstigen är som standard dold om den endast innehåller en länk till första sidan. Aktivera det här alternativet för att ignorera det beteendet.

en: Strip '(not verified)' from usernames
sv: Ta bort "(ej verifierad)" från användarnamn

en: Normally, when an anonymous visitors posts a comment, their name is suffixed with '%verified'. Checking this will prevent that text from being added.
sv: När anonyma användare kommenterar så läggs '%verified' till vid namnet. Aktivera det här alternativet för att förhindra detta.

en: Suppress 'Reply' link in comments
sv: Ta bort länken "Svara" i kommentarer

en: Suppresses the reply link to prevent vistors from replying to individual comments.
sv: Ta bort svarslänken för att förhindra besökare från att svara på individuella kommentarer.

en: Show date stamp
sv: Visa datumstämpel

en: Content types selected here will display a date stamp in their headline.
sv: Valda innehållstyper kommer visa en datumstämpel i sin sidtitel.

en: Upper Sidebar
sv: Övre sidospalt

en: Lower Sidebar
sv: Undre sidospalt

en: Bottom Block Bar
sv: Understa blockkolumn

en: Read new comments or comment on @title
sv: Läs nya kommentarer för @title

en: Read new comments for @title
sv: Läs nya kommentarer för @title

en: 1 New Comment | @count New Comments
sv[0]: 1 ny kommentar
sv[1]: @count nya kommentarer

en: Force Header Image
sv: Tvinga huvudbild

en: By default, if there is block content in the masthead region, the header image will not be displayed. Check this box to cause the header image to be displayed as the region's background image.
sv: Om det finns innehåll i översta regionen så visas inte huvudbilden. Aktivera det här alternativet för att visa bilden som regionens bakgrundsbild.
