Nitobe (7.x-2.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: not verified
ar: لم يتم التحقق

en: Help
ar: المساعدة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Anonymous
ar: مجهول

en: View user profile.
ar: عرض ملف المستخدم.

en: @user's picture
ar: صورة @user

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية
