Nitobe (7.x-2.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: not verified
ja: 未認証ユーザー

en: Help
ja: ヘルプ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Anonymous
ja: 匿名ユーザー

en: View user profile.
ja: ユーザープロフィールの表示

en: @user's picture
ja: ユーザー @user の写真

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: First sidebar
ja: 最初のサイドバー

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Footer first column
ja: フッターの最初のカラム

en: Footer second column
ja: フッター　2番目のカラム

en: Footer third column
ja: フッター　3番目のカラム

en: Footer fourth column
ja: フッター　4番目のカラム

en: Highlighted
ja: ハイライトされた
