Nitobe (7.x-2.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Content
pt: Conteúdos

en: not verified
pt: não verificado

en: Help
pt: Ajuda

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: View user profile.
pt: Ver perfil do utilizador.

en: @user's picture
pt: Retrato de @user

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Footer first column
pt: Rodapé da primeira coluna

en: Footer second column
pt: Rodapé da segunda coluna

en: Footer third column
pt: Rodapé terceira coluna

en: Footer fourth column
pt: Rodapé quarta coluna

en: Highlighted
pt: Destaque
