Nitobe (7.x-2.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: Content
sv: Innehåll

en: not verified
sv: ej verifierad

en: Help
sv: Hjälp

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Anonymous
sv: Gäst

en: View user profile.
sv: Visa användarprofil.

en: @user's picture
sv: Bild för @user

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Posted by !author
sv: Skrivet av !author

en: Header image
sv: Huvudbild

en: Strip '(not verified)' from usernames
sv: Ta bort "(ej verifierad)" från användarnamn

en: Normally, when an anonymous visitors posts a comment, their name is suffixed with '%verified'. Checking this will prevent that text from being added.
sv: När anonyma användare kommenterar så läggs '%verified' till vid namnet. Aktivera det här alternativet för att förhindra detta.

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: First sidebar
sv: Första sidospalten

en: Second sidebar
sv: Andra sidospalten

en: By default, if there is block content in the masthead region, the header image will not be displayed. Check this box to cause the header image to be displayed as the region's background image.
sv: Om det finns innehåll i översta regionen så visas inte huvudbilden. Aktivera det här alternativet för att visa bilden som regionens bakgrundsbild.

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Secondary menu
sv: Sekundär meny

en: Footer first column
sv: Första kolumnen för sidfot

en: Footer second column
sv: Andra kolumnen för sidfot

en: Footer third column
sv: Tredje kolumnen för sidfot

en: Footer fourth column
sv: Fjärde kolumnen för sidfot

en: Highlighted
sv: Framhävd
