Nitobe (7.x-2.0-beta1) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: not verified
de: nicht überprüft

en: Help
de: Hilfe

en: Header
de: Kopfbereich

en: Footer
de: Fußbereich

en: Anonymous
de: Gast

en: View user profile.
de: Benutzerprofil anzeigen.

en: @user's picture
de: Bild des Benutzers @user

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Header image
de: Kopfbild

en: Primary tabs
de: Haupt-Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: First sidebar
de: Erste Seitenleiste

en: Second sidebar
de: Zweite Seitenleiste

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußbereich

en: Secondary menu
de: Sekundärmenü

en: Menu Bar
de: Menüleiste

en: Footer first column
de: Footer erste Spalte

en: Footer second column
de: Footer zweite Spalte

en: Footer third column
de: Footer dritte Spalte

en: Footer fourth column
de: Footer vierte Spalte

en: Highlighted
de: Hervorgehoben
