Nitobe (7.x-2.0-beta1) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: not verified
fr: non vérifié

en: Help
fr: Aide

en: Header
fr: En-tête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: View user profile.
fr: Voir le profil utilisateur.

en: @user's picture
fr: Portrait de @user

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Second sidebar
fr: Seconde barre latérale

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Menu Bar
fr: Barre de menu

en: Footer first column
fr: Première colonne du pied de page

en: Footer second column
fr: Seconde colonne du pied de page

en: Footer third column
fr: Troisième colonne du pied de page

en: Footer fourth column
fr: Quatrième colonne du pied de page

en: Highlighted
fr: Mis en évidence
