Nitobe (7.x-2.0-beta1) - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: not verified
hu: nem ellenőrzött

en: Help
hu: Súgó

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: View user profile.
hu: Felhasználói profil megtekintése.

en: @user's picture
hu: @user képe

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Posted by !author
hu: !author küldte be

en: Header image
hu: Fejléc kép

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Second sidebar
hu: Második oldalsáv

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Posted by !author on @date at @time.
hu: !author küldte be @date @time.időpontban

en: Where should the sidebars be placed?
hu: Hol helyezkedjenek el az oldalsávok?

en: Sidebar placement
hu: Oldalsáv elhelyezkedése

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: Footer first column
hu: Lábléc első oszlopa

en: Footer second column
hu: Lábléc második oszlopa

en: Footer third column
hu: Lábléc harmadik oszlopa

en: Footer fourth column
hu: Lábléc negyedik oszlopa

en: Highlighted
hu: Kiemelt
