Nitobe (7.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: not verified
tr: doğrulanmadı

en: Help
tr: Yardım

en: Header
tr: Başlık

en: Footer
tr: Dipnot

en: Anonymous
tr: Ziyaretçi

en: View user profile.
tr: Kullanıcı profilini görüntüle.

en: @user's picture
tr: @user kullanıcısının resmi

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfa dibi

en: Footer first column
tr: Altbilgi birinci sütun

en: Footer second column
tr: Altbilgi ikinci sütun

en: Footer third column
tr: Altbilgi üçüncü sütun

en: Footer fourth column
tr: Altbilgi dördüncü sütun

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış
