Nivo Lightbox (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Theme
fa: پوسته

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Fade
fa: محو شدن

en: Installed
fa: نصب شده

en: Effect
fa: اثر

en: Error message
fa: پیام خطا

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style

en: Keyboard navigation
fa: پیمایش با صفحه‌کلید

en: Deleted the old banner thumbnails.
fa: تصاویر بند انگشتی بنر قدیمی حذف شدند.

en: Added a default transition to each slide where applicable.
fa: یک حرکت انتقالی پیش فرض به هریک از اسلایدها هر جا که امکان پذیر بود، افزوده شد.

en: Updated existing slide property names and added new properties.
fa: نام‌ ویژگی‌های اسلایدهای موجود به روز رسانی شدند و ویژگی‌های جدید افزوده شد.

en: Removed obsolete variables.
fa: متغیرهای بلااستفاده حذف شدند.

en: Converted existing slide URIs to file IDs.
fa: URI های اسلایدهای موجود به شناسه‎ها‌ی فایل تبدیل شد.
