Nivo Slider (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Title
id: Judul

en: Next
id: Selanjutnya

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Weight
id: Bobot

en: Default
id: Bawaan

en: Theme
id: Tema

en: Options
id: Opsi

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Prev
id: Sebelum

en: General
id: Umum

en: Navigation
id: Navigasi

en: Rows
id: Baris

en: Random
id: Acak

en: Transition
id: Transisi

en: Fade
id: Redup

en: Animation speed
id: Kecepatan animasi

en: Unavailable
id: Tidak tersedia

en: Available
id: Ketersediaan

en: Columns
id: Kolom

en: Effect
id: Efek

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.
