Nivo Slider (7.x-1.11) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Next
ar: التالي

en: Delete
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Default
ar: الافتراضي

en: Theme
ar: حلة

en: Options
ar: الخيارات

en: Published
ar: منشور

en: Prev
ar: السابق

en: General
ar: عام

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Rows
ar: صفوف

en: Random
ar: عشوائي

en: Transition
ar: الترجمة

en: Installed
ar: مثبت

en: Columns
ar: أعمدة

en: Effect
ar: التأثير

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: حدد الصفحات باستخدام المسارات الخاصة بها، أدخل مسار واحد في كل سطر. العلامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. مثلاً %blog لمسار المدونة و %blog-wildcard لأي مدونة شخصية. %front هي الصفحة الرئيسية.
