Nivo Slider (7.x-1.12) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: Delete
tr: Sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Theme
tr: Tema

en: Options
tr: Seçenekler

en: Published
tr: Yayında

en: Prev
tr: Önceki

en: General
tr: Genel

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Rows
tr: Satırlar

en: Random
tr: Rastgele

en: Transition
tr: Geçiş

en: Fade
tr: Açılma/kararma

en: Installed
tr: Kurulu

en: Usage
tr: Kullanım

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Effect
tr: Etki

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra birer yol girin. Yıldız ("*") joker karakterdir. Örnek yollar: blog sayfası için %blog ve her kişisel blog için %blog-joker karakter. %front, ön sayfadır.
