Nivo Slider (7.x-1.5) - en to da translation catalogue (31 entries)

en: Title
da: Titel

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Description
da: Beskrivelse

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Theme
da: Tema

en: Options
da: Valg

en: Published
da: Udgivet

en: Effects
da: Effekter

en: Prev
da: Forrige

en: General
da: Generelt

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Rows
da: Rækker

en: Random
da: Tilfældig

en: Transition
da: Overgang

en: Previous button text
da: Forrige knap tekst

en: Next button text
da: Næste knap tekst

en: Unavailable
da: Ikke tilgængelig

en: Usage
da: Brug

en: Available
da: Tilgængelig

en: Columns
da: Kolonner

en: Effect
da: Effekt

en: Pause time
da: Pause tid

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: - Default -
da: - Standard -

en: Starting slide
da: Start slide

en: Slider images
da: Slider billeder
