Nivo Slider (7.x-1.6) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Next
hu: Következő

en: Delete
hu: Törlés

en: Description
hu: Leírás

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Theme
hu: Smink

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Published
hu: Közzétéve

en: Effects
hu: Hatások

en: Bar
hu: Bár

en: Prev
hu: Előző

en: General
hu: Általános

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Rows
hu: Sorok

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Transition
hu: Átmenet

en: Fade
hu: Áttünés

en: Animation speed
hu: Animáció sebessége

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: Usage
hu: Használat

en: Available
hu: Elérhető

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Effect
hu: Hatás

en: Light
hu: Világos

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Dark
hu: Sötét

en: Slides
hu: Diák

en: Image !number: !title
hu: Kép !number: !title

en: - Default -
hu: - Alapértelmezés -
