Nivo Slider (7.x-1.12) - en to pl translation catalogue (30 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Next
pl: Dalej

en: Delete
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Weight
pl: Waga

en: Name
pl: Nazwa

en: Default
pl: Domyślny

en: Theme
pl: Skórka

en: Options
pl: Opcje

en: Published
pl: Opublikowane

en: Effects
pl: Efekty

en: Bar
pl: Słupek

en: Prev
pl: Poprzedni

en: General
pl: Ogólne

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Rows
pl: Wiersze

en: Random
pl: Losowo

en: Transition
pl: Przejście

en: Fade
pl: Zanikanie

en: Animation speed
pl: Prędkość animacji

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Usage
pl: Użycie

en: Columns
pl: Kolumny

en: Effect
pl: Efekt

en: Light
pl: Jasny

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: W kolejnych liniach należy wskazać ścieżki do stron, których ma dotyczyć wybrane zawężenie wyświetlania. Znak '*' zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykładowo %blog oznacza stronę pod adresem blog a %blog-wildcard oznacza wszystkie strony z blogami użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: Dark
pl: Ciemny

en: Slides
pl: Slajdy
