Nivo Slider (7.x-1.11) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Title
pt: Título

en: Next
pt: Seguinte

en: Delete
pt: Eliminar

en: Description
pt: Descrição

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Por defeito

en: Theme
pt: Tema

en: Options
pt: Opções

en: Published
pt: Publicado

en: Effects
pt: Efeitos

en: Prev
pt: Anterior

en: General
pt: Geral

en: Configuration
pt: Configuração

en: Navigation
pt: Navegação

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Rows
pt: Linhas

en: Random
pt: Aleatório

en: Transition
pt: Transição

en: Fade
pt: Desaparecer gradualmente

en: Animation speed
pt: Velocidade da animação

en: Installed
pt: Instalado

en: Usage
pt: Utilização

en: Columns
pt: Colunas

en: Effect
pt: Efeito

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Introduza uma página por linha usando o seu caminho (<em>path</em>). O carácter '*' é um carácter universal. Exemplos de caminhos são %blog para a página de blogue e %blog-wildcard para todas as páginas pessoais de blogue. %front é a página principal.
