Node clone (7.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Omitted content types
pt: Tipos de conteúdo omitidos

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Clone
pt: Clonar

en: Method to use when cloning a node
pt: Método a ser usado quando clonar um node

en: Require confirmation (recommended)
pt: Requer confirmação (recomendado)

en: Are you sure you want to clone %title?
pt: Tem certeza de que deseja clonar %title?

en: Clone of !title
pt: Clone de !title

en: Allows users to clone (copy then edit) an existing node.
pt: Permite que os usuários clonem (copie então cole) um node existente.

en: clone
pt: clonar
