Node Convert (7.x-1.2-alpha1) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Name
bn: নাম

en: Book
bn: বই

en: Update
bn: আপডেট

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
