Node Convert (7.x-1.2-alpha1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: Update
it: Aggiorna

en: Select a layout
it: Seleziona un layout

en: Node
it: Nodo

en: Create
it: Crea

en: Property
it: Proprietà

en: Source type
it: Tipo di sorgente

en: Convert
it: Conversione

en: - Please choose -
it: - Scegli -

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
it: L'oggetto %forum è solo un contenitore di forum. Seleziona uno dei forum al di sotto di esso.

en: create a new book
it: crea un nuovo book

en: Your page will be a part of the selected book.
it: La pagina sarà parte del book selezionato.
