Node Convert (7.x-1.2-alpha1) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Next
ja: 次へ

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Name
ja: 名前

en: Book
ja: ブック

en: Update
ja: 更新

en: Select a layout
ja: レイアウトを選択

en: Node
ja: ノード

en: Create
ja: 作成

en: Template
ja: テンプレート

en: Property
ja: プロパティー

en: Source type
ja: ソースタイプ

en: Convert
ja: 変換

en: - Please choose -
ja: - 選択してください -

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
ja: %forum はフォーラムのコンテナーにすぎません。 その階層下にあるフォーラムの1つを選択してください。

en: create a new book
ja: 新しいブックを作成

en: Your page will be a part of the selected book.
ja: アウトラインに加えたいブックを選択してください。 「新しいブックを作成」を選択すると、このページをブックの最上位ページにできます。
