Node Convert (7.x-1.2-alpha1) - en to oc translation catalogue (21 entries)

en: Next
oc: Seguent

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Edit
oc: Modificar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Name
oc: Nom

en: Book
oc: Libre

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Node
oc: Nosèl

en: Create
oc: Crear

en: Template
oc: Modèl

en: Property
oc: Proprietat

en: Convert
oc: Convertir

en: - Please choose -
oc: - Causissètz -

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
oc: L'element « %forum » es pas qu'un contenidor per de forums. Mercés de seleccionar un dels forums que conten.

en: create a new book
oc: crear un libre novèl

en: Your page will be a part of the selected book.
oc: Vòstra pagina farà partida del libre seleccionat.
