Node Convert (7.x-1.2-alpha2) - en to mr translation catalogue (14 entries)

en: Next
mr: पुढील

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Edit
mr: संपादन

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Name
mr: नाव

en: Book
mr: पुस्तक

en: Update
mr: अपडेट

en: Node
mr: शाखा

en: - Please choose -
mr: - कृपया निवडा -

en: create a new book
mr: नवीन पुस्तक बनवा
