Node Convert (7.x-1.2) - en to bg translation catalogue (60 entries)

en: Next
bg: Още

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Value
bg: Стойност

en: List
bg: Списък

en: Cancel
bg: Отмени

en: Edit
bg: Редактирай

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Name
bg: Име

en: Book
bg: Книга

en: Update
bg: Промени

en: Node
bg: Материал

en: Create
bg: Създаване

en: Template
bg: Шаблон

en: Add template
bg: Добавяне на шаблон

en: Template name
bg: Име на шаблона

en: Delete template
bg: Изтриване на шаблон

en: Property
bg: Свойство

en: Source type
bg: Тип на източника

en: Convert
bg: Преобразуване

en: To what content type should this node be converted
bg: В какъв тип да бъде преобразуван този елемент

en: should be inserted into
bg: трябва да бъде вмъкнат в

en: Current value is:
bg: Текущата стойност е:

en: The current node type is:
bg: Текущият тип на елемент е:

en: Destination type
bg: Тип на приемника

en: Please select different node types.
bg: Моля изберете различни типове на елементи.

en: Choose the source type of the nodes that should be shown, and the destination type to which they will be converted.
bg: Изберете типа на елементите, които да бъдат показани и типа, в който да бъдат преобразувани.

en: - Please choose -
bg: Избери

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
bg: Категорията %forum е само контейнер. Моля, изберете някой от форумите в него.

en: create a new book
bg: създаване на нова книга

en: <strong>I. Single node conversion:</strong>
bg: <strong>I. Единично преобразуване на елемент:</strong>

en: <ol><li>Go to <a href="@permissions">permissions page</a> and set 'administer conversion' and 'convert to x', 'convert from y' permissions.</li><li>Go to /node/x/convert and follow the provided steps to convert the node.</li></ol>
bg: <ol><li>Отидете в <a href="@permissions">страницата за управление на разрешенията</a> и установете разрешения 'administer conversion', 'convert to x', 'convert from y'.</li><li>Отидете в /node/x/convert и следвайте описаните стъпки за преобразуване на елемент.</li></ol>

en: <strong>II. Multiple node conversion (using hook_node_operations):</strong>
bg: <strong>II. Преобразуване на много елементи с използване на hook_node_operations):</strong>

en: <ol><li>Set appropriate permissions.</li><li>Go to <a href="@node_convert_templates">Node Convert templates</a>.</li><li>Create a new template following the the provided steps.</li><li>Go to the <a href="@content">content page</a>.</li><li>Select the correct nodes.</li><li>Choose "Convert template: x" (based on the template name created above) from the update options.</li><li>Click Update.</li></ol>
bg: <ol><li>Установете подходящи разрешения.</li><li>Отидете в <a href="@node_convert_templates">Шаблони за конвертиране</a>.</li><li>Създайте нов шаблон следвайки следните стъпки.</li><li>Отидете в <a href="@content">страницата на съдържанието</a>.</li><li>Изберете коректните елементи.</li><li>Изберете "Шаблон за преобразуване: x" (базиран на шаблона, направен по-горе) от опциите.</li><li>натиснете Обновяване.</li></ol>

en: <strong>III. Multiple node conversion (using Actions API + Views Bulk Operations):</strong><br />Note: This requires the contributed modules Views and Views Bulk Operations
bg: <strong>III. Преобразуване на много елементи (с използване на Actions API + Views Bulk Operations):</strong><br />Забележка: Това изисква модули Views и Views Bulk Operations

en: <ol><li>Set appropriate permissions.</li><li>Go to <a href="@node_convert_templates">Node Convert templates</a>.</li><li>Create a new template following the the provided steps (also check Create Action).</li><li>Create a new <a href="@view">view</a> with the options you require.</li><li>Select Views Bulk Operations as the style.</li><li>Configure all options as necessary</li><li>Select as an operation one of the convert templates.<br />Note: Most probably there will be duplicates of the same template, this is because VBO uses both Actions API and hook_node_operations to show possible operations</li><li>Save the view. View it.</li><li>Select the necessary nodes and click the Convert x button.</li></ol>
bg: <ol><li>Установете подходящи разрешения.</li><li>Отидете в <a href="@node_convert_templates">Шаблони за преобразуване на елементи</a>.</li><li>Създайте нов шаблон, следвайки стъпките (също установете Създаване на действие).</li><li>Създайте нов <a href="@view">view</a> с опциите, които желаете.</li><li>изберете Views Bulk Operations като стил.</li><li>Конфигурирайте всички опции както е необходимо</li><li>Изберете като операция един от шаблоните за преобразуване.<br />Забележка: Много е възможно да има дубликати от един шаблон, това е по причина че VBO използва двете Actions API и hook_node_operations да показват възможните операции</li><li>Запишете view. Вижте го.</li><li>Изберете подходящите елементи и натиснете бутон Преобразуване x.</li></ol>

en: Useful API calls:<br />node_convert_node_convert($nid, $dest_node_type, $source_fields, $dest_fields, $no_fields_flag, $hook_options = NULL);<br />node_convert_field_convert($nid, $source_field, $dest_field);<br />hook_node_convert_change($data, $op);
bg: Полезни API calls:<br />node_convert_node_convert($nid, $dest_node_type, $source_fields, $dest_fields, $no_fields_flag, $hook_options = NULL);<br />node_convert_field_convert($nid, $source_field, $dest_field);<br />hook_node_convert_change($data, $op);

en: Convert a node
bg: Преобразуване на елемент

en: You don't have access to any node types.
bg: Вие нямате достъп до никакви типове елементи.

en: Also the following parameters are available:
bg: Също следващите параметри са достъпни:

en: Create action?
bg: Създаване на действие?

en: If the option is checked, an action named Convert *Template name* will be created.
bg: Ако опцията е избрана, ще бъде създадено действие, наименовано Преобразуване на *Име на шаблона*.

en: Dest type
bg: Тип на приемника

en: Template id
bg: Идентификатор на шаблона

en: Source fields
bg: Полета на източника

en: Destination fields
bg: Приемни полета

en: Hook options
bg: Hook опции

en: Delete action?
bg: Изтриване на действието?

en: If the option is checked, all actions that contain this template will be erased. Otheriwise, the actions' template will be set to none.
bg: Ако опцията е избрана, всички действия, които съдържат този шаблон, ще бъдат изтрити. Иначе, шаблонът на действията ще бъде установен на 'никакъв'.

en: Are you sure you want to delete this template?
bg: Сигурен ли сте, че искате да изтриете този шаблон?

en: Dummy template. No action is being performed.
bg: Фалшив шаблон. Няма да бъдат изпълнени никакви действия.

en: You don't have permission to use this conversion template
bg: Вие нямате право да използвате този шаблон за преобразуване

en: Convesion template to use when the action is fired.
bg: Шаблон за преобразуване, който да бъде ползван, когато действието бъде задействано.

en: Your page will be a part of the selected book.
bg: Вашата страница ще бъде част от избраната книга.

en: administer conversion
bg: администрира преобразуването

en: Node Convert templates
bg: Шаблони за преобразуване

en: List of templates used for converting nodes using Actions and Node Operations.
bg: Списък на шаблоните, използвани за преобразуване с използване на действия и операции с елементи

en: Template info
bg: Информация за шаблона

en: Node Convert
bg: Преобразуване на елементи

en: Converts one or more nodes between different node types.
bg: Преобразува един или повече елементи между различни типове на елементи.
