Node Convert (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Value
id: Nilai

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Name
id: Nama

en: Book
id: Buku

en: Update
id: Perbarui

en: Select a layout
id: Pilih sebuah tata letak

en: Create
id: Buat

en: Property
id: Milik

en: Source type
id: Jenis sumber

en: Convert
id: Konversikan

en: - Please choose -
id: - Pilih salah satu -

en: Machine name
id: Nama mesin

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
id: %forum hanya merupakan kategori forum dan tidak bisa diisi dengan topik. Silakan pilih salah satu forum berikut.

en: create a new book
id: membuat buku baru

en: Your page will be a part of the selected book.
id: Halaman anda akan menjadi bagian buku yang dipilih.
