Node Convert (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Next
ro: Următor

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Name
ro: Nume

en: Book
ro: Carte

en: Update
ro: Actualizare

en: Select a layout
ro: Selectați un aspect

en: Node
ro: Nod

en: Create
ro: Crează

en: Template
ro: Șablon

en: Property
ro: Proprietate

en: Source type
ro: Tip sursă

en: Convert
ro: Convertire

en: - Please choose -
ro: - Alegeţi -

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
ro: Articolul %forum este doar un container pentru forumuri. Alege unul din forumurile de mai jos.

en: create a new book
ro: creează cărţi noi

en: Your page will be a part of the selected book.
ro: Pagina dumneavoastră va fi parte a cărţii selectate.
