Node Convert (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Next
tr: Sonraki

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Name
tr: İsim

en: Book
tr: Kitap

en: Update
tr: Güncelle

en: Select a layout
tr: Yerleşim seçin

en: Node
tr: Düğüm

en: Create
tr: Oluştur

en: Template
tr: Şablon

en: Add template
tr: Şablon ekle

en: Template name
tr: Şablon adı

en: Delete template
tr: Şablonu sil

en: Property
tr: Özellik

en: Source type
tr: Kaynak türü

en: Convert
tr: Dönüştür

en: - Please choose -
tr: - Lütfen seçiniz -

en: Machine name
tr: Makine adı

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
tr: %forum maddesi sadece forumlar için bir kapsayıcıdır. Lütfen altındaki forumlardan birini seçiniz.

en: create a new book
tr: yeni kitap oluştur

en: Your page will be a part of the selected book.
tr: Sayfanız seçilen kitaba eklenecek.
