Node Delete Redirect (7.x-2.5) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Save Settings
ja: 設定を保存

en: Redirect URL
ja: 転送先URL

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
ja: Administration menuモジュールは、適切なパーミッションを持つユーザーが大部分の管理タスクや一般的なアクセス先に1～2回のクリックでアクセスできるように整理された、ドロップダウンメニューを提供します。 メニューの外観をカスタマイズするには、以下の設定を使用してください。

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
ja: パス '@path' は無効、あるいはアクセスすることができません。
