Node Delete Redirect (7.x-3.1) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Redirect URL
fr: Adresse URL de redirection

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
fr: Le module Administration Menu fournit un menu déroulant conçu pour l'accès en un ou deux clics à la plupart des tâches administratives et à d'autres destinations courantes (pour les utilisateurs avec les droits appropriés). Utiliser les paramètres ci-dessous pour personnaliser l'apparence du menu.

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
fr: Le chemin '@path' est invalide ou vous n'avez pas les droits pour y accéder.
