Node Delete Redirect (7.x-3.1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
pt: O módulo do menu de administração fornece um menu suspenso organizado para acesso com um ou dois cliques à maioria das tarefas administrativas e outros destinos comuns (para utilizadores com as permissões adequadas). Assim pode utilizar as configurações abaixo para personalizar a aparência do menu.

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
pt: O caminho "@path" é inválido ou você não tem acesso a ele.
