Node expire patterns (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Tag
hi: अंकितक

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Node
hi: नोड

en: Workflow
hi: कार्यप्रवाह

en: Interval
hi: मध्यान्तर

en: UUID
hi: युयुआइङी
