Node export (7.x-3.1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Field
it: Campo

en: Format
it: Formato

en: Menu link
it: Voce del menu

en: Published
it: Pubblicato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Sticky at top of lists
it: Sempre in cima agli elenchi

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Upload file
it: Caricamento del file

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Node count
it: Conteggio dei nodi

en: edit order and titles
it: modifica l'ordine e i titoli

en: URL path
it: Percorso URL

en: Dependencies
it: Dipendenze

en: No books available.
it: Nessun libro disponibile.
