Node export (7.x-3.1) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Organic groups
ja: オーガニックグループ

en: Settings
ja: 設定

en: Import
ja: インポート

en: Book
ja: ブック

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Field
ja: フィールド

en: Format
ja: フォーマット

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Menu link
ja: メニューリンク

en: Published
ja: 掲載

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Sticky at top of lists
ja: リスト上部に固定

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Upload file
ja: ファイルのアップロード

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Node count
ja: ノード数

en: edit order and titles
ja: 並び順とタイトルの編集

en: Record separator
ja: 行区切り

en: URL path
ja: URLパス

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: No books available.
ja: ブックはありません。
