Node export (7.x-3.1) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Operations
fa: عمل ها

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Book
fa: کتاب

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Field
fa: میدان

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: Menu link
fa: واصلی قائم

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Sticky at top of lists
fa: چسبیده به بالای سجل

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Node count
fa: تعداد گره‌ها

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها

en: No books available.
fa: هیچ کتابی در دسترس نیست.
