Node export (7.x-3.1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Organic groups
pt: Grupos orgânicos

en: Settings
pt: Configurações

en: Import
pt: Importar

en: Book
pt: Livro

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Field
pt: Campo

en: Format
pt: Formato

en: Menu link
pt: Link de menu

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Sticky at top of lists
pt: Destacado no topo da página

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Upload file
pt: Enviar arquivo

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Node count
pt: Total de nodes

en: edit order and titles
pt: editar ordem e títulos

en: Export nodes
pt: Exportar nodes

en: Download file
pt: Baixar arquivo

en: URL path
pt: Caminho URL

en: Dependencies
pt: Dependências

en: No books available.
pt: Não há livros disponíveis.
