Node export (7.x-3.3) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Organic groups
ar: مجموعات

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Import
ar: استيراد

en: Book
ar: الوثيقة

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Field
ar: الحقل

en: Format
ar: التنسيق

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: Menu link
ar: رابط القائمة

en: Published
ar: منشور

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Node count
ar: عدد العقد

en: edit order and titles
ar: تحرير الترتيب والعناوين

en: URL path
ar: مسار الرابط

en: Dependencies
ar: المتطلبات

en: No books available.
ar: لا يوجد كتب.
