Node Field (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: Value
hr: Vrijednost

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Date
hr: Datum

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Text
hr: Tekst

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Add field
hr: Dodaj polje

en: New field
hr: Novo polje

en: Long text
hr: Dugački tekst
