Node Field (7.x-2.3) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Yes
ja: はい

en: File
ja: ファイル

en: Date
ja: 日付

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Audio
ja: オーディオ

en: Display
ja: 表示

en: Text
ja: テキスト

en: Options
ja: オプション

en: Node
ja: ノード

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Fields
ja: フィールド

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Hidden
ja: 非表示

en: Video
ja: ビデオ

en: Allowed file extensions
ja: 許可されている拡張子

en: Select
ja: 選択

en: Add field
ja: フィールドの追加

en: Node reference
ja: ノード参照

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Add new field
ja: フィールドを追加

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: original
ja: オリジナル

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: Private files
ja: プライベートファイル

en: Long text
ja: 長い文章

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: Image styles
ja: 画像スタイル

en: Public files
ja: パブリックファイル

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ja: 拡張子はスペースまたはコンマで区切り、最初にピリオドを使わないでください。
