Node Field (7.x-2.4) - en to el translation catalogue (41 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: delete
el: διαγραφή

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Yes
el: Ναι

en: File
el: Αρχείο

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Text
el: Κείμενο

en: Options
el: Επιλογές

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Other
el: Άλλο

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό Μήκος

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Allowed file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: Select
el: Επιλογή

en: Add field
el: Προσθήκη πεδίου

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Add new field
el: Προσθήκη νέου πεδίου

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: original
el: πρωτότυπο

en: New field
el: Νέο πεδίο

en: Private files
el: Ιδιωτικά αρχεία

en: Long text
el: Μακρύ κείμενο

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: Image styles
el: Στυλ εικόνων

en: Public files
el: Δημόσια αρχεία

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
el: Χωρίστε τις επεκτάσεις με κενό ή κόμμα και χωρίς να συμπεριλάβετε την τελεία.
