Node Field (7.x-2.4) - en to sv translation catalogue (48 entries)

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Yes
sv: Ja

en: File
sv: Fil

en: Date
sv: Datum

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Audio
sv: Ljud

en: Display
sv: Visa

en: Options
sv: Alternativ

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Field type
sv: Fälttyp

en: Fields
sv: Fält

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Other
sv: Övriga

en: Latitude
sv: Latitud

en: Longitude
sv: Longitud

en: Hidden
sv: Dold

en: Open in new window
sv: Öppna i ett nytt fönster

en: Allowed content types
sv: Tillgängliga innehållstyper

en: Allowed file extensions
sv: Tillåtna filändelser

en: Select
sv: Välj

en: Add field
sv: Lägg till fält

en: Node reference
sv: Nodreferens

en: Allowed values
sv: Tillåtna värden

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Add new field
sv: Lägg till nytt fält

en: - Select -
sv: - Välj -

en: original
sv: ursprunglig

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: Show title
sv: Visa titel

en: New field
sv: Nytt fält

en: Private files
sv: Privata filer

en: Long text
sv: Lång text

en: Upload destination
sv: Destination för uppladdning

en: Image styles
sv: Bildstilar

en: Public files
sv: Offentliga filer

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
sv: Separera filändelser med mellanslag eller kommatecken och ta ej med en inledande punkt.

en: Min value
sv: Minsta värde

en: Max value
sv: Maximalt värde
