Node Field (7.x-2.42) - en to mr translation catalogue (19 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Type
mr: प्रकार

en: Yes
mr: हो

en: File
mr: फाईल

en: Date
mr: दिनांक

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Display
mr: दाखवा

en: Text
mr: अक्षर

en: Options
mr: विकल्प

en: Field type
mr: फील्डचा प्रकार

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची
